PĚTIBOJ

Naše škola již několikátým rokem pořádá pod patronátem města Kolína soutěže "Víceboj základních škol"  Na žáky ZŠ čekají disciplíny v podobě vědomostního testu na počítačích, servis závodního vozu v autodílně školy, závod v simulátorech závodních vozů v učebně automatizace a robotizace nebo dovednostní sportovní disciplíny v  moderní tělocvičně školy.

Tato soutěž je vypsaná pro žáky základních škol ve dvou kategoriích – v mladší kategorii závodí žáci 6.-7. tříd, starší kategorie je vyspána pro žáky 8.-9.tříd. 

Patronem celé soutěže je vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, pan Mgr. Petr Kesner, který velmi pozitivně hodnotí propojení základní a střední školy. Oceňuje kreativitu, s jakou se daří spojit sport, vědomosti a zábavu, a zároveň plně využít výborné technické vybavení školy. 

Žáčkům se celé klání velmi zamlouvá a rádi se do školy vrací.

A proč se průmyslovka opakovaně pouští do organizování této soutěže? Odpověď nám poskytl jeden z organizátorů soutěže, pan doktor František Pražák: „Základní myšlenkou této soutěže je zvýšit zájem studentů o technické obory. Proto jsme pro ně připravili disciplíny, které je nenásilnou formou provedou školou – kvalitně vybavenou tělocvičnou, špičkově vybavenými počítačovými učebnami, moderní autodílnou, kde si mimo jiné vyzkouší závodní vůz Subaru Impreza, a nově otevřenou učebnou automatizace a robotizace. Žákům tak umožníme zábavnou formou „osahat si“ věci, které jsou součástí výuky. Snažíme se tímto vyvrátit mýtus, že studium na naší škole je náročné,“  

RING VOLNÝ

UKONČETE NÁSTUP

 

PĚTIBOJ