TPCA PRO KOLÍNSKO

 
 TISKOVÁ ZPRÁVA 1 
 

„Průmyslový design a technika nás baví“

 

13. května 2015 převzal zástupce Klubu rodičů žáků a přátel Střední průmyslové školy, pan doktor František Pražák, z rukou viceprezidenta TPCA Javiera Varely v divadelním klubu Scapino šek v hodnotě 200 000,-Kč – to byl začátek našeho projektu v rámci grantové činnosti TPCA pro Kolínsko.

V rámci tohoto projektu se nyní pořizuje technologie pro modernizaci a zkvalitnění výuky na Střední průmyslové škole strojírenské v Kolíně. Jako první jsme získali 3D tiskárnu. Žáci 2.A měli za úkol sestavit a seřídit tiskárnu v rámci výuky Elektrotechniky. Po týdenním snažení před nimi stála černo-oranžová „krasavice“, která nám hned předvedla, co umí – na světě byla první funkční píšťalka a netopýr.

Další balík, který dorazil, skrýval velké množství krabiček. Tyto poklady si rozbalili studenti třetího ročníku – GoPro kameru pro natáčení netradičních záběrů a speciální fotoaparát Cannon Mark 7D pro vytváření 3D obrazů. Tato technologie umožní i natáčení zpomalených záběrů. Žáci ihned tyto nové pomůcky využili v předmětu Informační technologie. První fotografie a záběry z terénu byly pořízeny při rally terénních automobilů. Na facebooku naší školy se můžete již dnes podívat na zajímavé obrázky a záběry. S netrpělivostí očekáváme i poslední balíčky, které budou obsahovat vyřezávací plotter a tiskárnu pro tisk kvalitních dokumentů.

První veřejnou premiéru měl náš projekt 23. června 2015 na Festivalu sdílení dobré praxe v MSD v Kolíně. Velký úspěch u všech věkových kategorií měla 3D tiskárna a celá řada dětí, ale i dospělých, si odnesla oblíbenou píšťalku.

Zajímá vás, jak fungují tyto netradiční školní pomůcky, chcete si vyzkoušet práci s nimi? Přijďte nás navštívit 24.11. 2015 na Den otevřených dveří. 

KAPKU JINÁ STROJAŘINA