Návštěva hejtmana Středočeského kraje

03.01.2015 16:32

NÁVŠTĚVA HEJTMANA STŘEDOČESKÉHO KRAJE - VIDEO

 

Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák si v úterý 18. března 2014 prohlédl nové speciální učebny ve Střední průmyslové škole strojírenské a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky (SPŠ a JŠ) v Kolíně. Škola s pomocí dotace z Regionálního operačního programu regionu Střední Čechy (ROP SČ) právě dokončila první část projektu s názvem Učebna přípravy materiálu pro strojní výrobu.

 „V úvodní fázi projektu jsme odstranili nevyhovující budovy v areálu. Následně zde firma, která vyhrála výběrové řízení na dodavatele, vybudovala objekt dílen pro odborný výcvik se zaměřením na přípravu materiálu pro strojírenskou výrobu s prostory pro skladové hospodářství dílny,“ informoval ředitel kolínské průmyslovky Jaromír Kratochvíl.

Výstavba nových dílen stála celkem 14,87 milionu korun. Z toho dotace z ROP SČK činila přibližně 12,64 milionu korun. Zbytek ve výši asi 2,23 milionu korun uhradil zřizovatel školy –Středočeský kraj.

 „Mám radost z toho, že projekt je zdárně u konce. Děkuji dodavateli, že dodržel vysoutěženou cenu. Jsem rád, že se nám daří úspěšně využívat peníze z ROP Střední Čechy na užitečné projekty. Peníze, které ještě v ROP SČK zbývají, chceme využít především na investice do budoucna – například na zateplování budov v majetku kraje, rekonstrukce silnic či výstavbu nových a opravy stávajících škol,“ řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Nyní budou nové školní dílny vybaveny tak, aby se zde studenti mohli učit již od nového školního roku. Na to se těší také dva studenti 3. ročníku Jan Pařez a Aleš Tříska. „Baví mě programování na CNC strojích. Těším se, že v dílnách budeme mít možnost tuto technologii také využívat,“ řekl Aleš Tříska, který by měl za rok maturovat.